Sakarya Cad. Ali Nazmi İş Hanı No:1/68 Çankaya/ANKARA

Detaylı Bilgi

+90 (312) 431 04 34

Yanık Bası Giysisi 2023

Yanık Bası Giysisi Nedir?

Ameliyat sonrası ve kaza sonrası meydana gelen cildiniz de ki yaralanmalarda; iyileşme sırasında kolojenin dengesizleşmesi sonucu ciltte biçim bozukluğu, kabarıklık ve şiddetli acı ile oluşturan bir yaraya sebep olur . Bu durumlarda yanık bası giysisi kullanılır.

Yanık bası kıyafetleri; yanmadan dolayı oluşan yaraların tamamen iyileşmesinden hemen sonrasında kullanılır. Skarların durumuna gore 3 ile 12 ay kadar kullanımı gerekebilir. Bu süreç içinde hasta başka bir ürün kullanmaya ihtiyaç duymaz.

 

Yanık Bası Kıyafetleri Ne İşe Yarar ?

Yanık bası giysileri; hastada oluşabilecek  potansiyel kasılmaların azaltılmasını, dokunun daha düzgün bir şekilde iyileşmeni sağlanmasını , yaraların daha yumuşak, ve estetik bir şekilde iyileşmesini sağlamak için kişiye özel ölçüler de üretilerek kullanılmalıdır.

Yanık Bası Giysisinde Silikon Desteğin Önemi 

Yanık bası giysileri skar dokuyu nemli tutar. Bu sayede de dokunun sertleşmesini ve kabarmasını engeller. Buda yaraların düzgün ve estetiksel açıdan daha iyi bir şekilde iyileşmesine olanak sağlar.

Yanık Bası Kıyafeti Üretimi

  • Kişiye özel istenilen modellerde üretim yapılır.
  • Uygun basıncın doğru çalışması
  • Hava geçirgen özellikli ve anti bakteriyel olması
  • Ürün üzerinde istenilen opsiyonlar yapılır. (fermuar, kopça, velcro, görsel çalışması)
  • Yanık bölgeler silikon ile desteklenir.
  • Renk seçenekleri mevcuttur. ( Ten, Gri, Siyah, Beyaz )
  • Anatomik şekle göre üretilir, elastiktir.

Yanık Bası Giysisi Fiyatı

Yanık bası kıyafetleri, hastanın vücut ölçülerine göre 3D tarayıcı ile taranarak hazırlanmaktadır. Bu neden ile her yanık bası kıyafeti hastaya göre yapılmaktadır. Yanık bası kıyafetinin fiyatı bu ölçüler çıkartıldıktan sonra belirlenmektedir.

Yanık Bası Kıyafetlerinin Bakımı

Yanık bası kıyafeti az sabun ve ya deterjan kullanılarak elde yıkanmalıdır. Kıyafetin zarar göreceğinden dolayı çamaşır suyu kesinlikle kullanılmamalıdır. Kıyafeti çamaşır makinesi de yıkamak isterseniz elde yıkama seçilerek yıkanmalıdır. Kurutucu kullanmadan düz bir şekilde asılmalı veya bir zemine koyularak kuruması beklenmelidir. Giysi tekrar giymek için losyonunuzu sürünüz.

Yanık Bası Giysileri Hangi Sıklıkla Giyilmeli?

Yanık bası giysilerinin haftada 7 gün, günde 20-23 saat giyilmesi tavsiye edilmektedir. kıyafetler duş alınacağı zaman veya yanık bölgesine krem sürüleceği zaman çıkarılmalıdır. Yanık bası giysisi (yanık elbisesi) skar olgun, yumuşak, düz hale gelene kadar ve skar rengi vücut rengine yakınlaşana kadar kullanılmalıdır. Skarın olgunlaşması 8 aydan 1-2 yıla kadar sürebilmektedir. Bu süre yanığın derecesi, genetik ve diğer faktörlere göre değişiklik göstermektedir.

Sağlıklı günler dileriz.

 

yanık bası kıyafeti

Medikal sağlık sektöründe hizmet vermek amacı ile 2015 yılında kurulan firmamız bilgi ve birikimini yanık bası kıyafetleri ve yara bakım ürünleri ürünleri üzerine yoğunlaşarak bu sektörde farklılık yaratmayı başarmıştır.

İletişim Bilgilerimiz

+90 312 431 0 434
+90 532 622 20 03
Cumhuriyet Mah. Sakarya Cad.
Ali Nazmi İşhanı No: 1/68 Kızılay/Ankara
Hafta içi her gün
09.00 - 18.00
saatleri arasında
yanık bası kıyafeti
yanık bası kıyafeti
yanık bası kıyafeti